مستر کارت  چیست؟

شرکت مستر کارت (Mastercard Incorporated) یک شرکت خدمات مالی چند ملیتی آمریکایی است که کارت های اعتباری مستر کارت را برای بانک های بین المللی صادر می کند و در حال حاضر پر کاربردترین کارت بانکی دنیا به حساب می آید.

چندین مدل مسترکارت برای پرداخت های بین المللی وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم:

  • کارت اعتباری Credit card

Credit card  کارتی است که به یک حساب بانکی متصل است و به میزان اعتباری که بانک به آن شخص داده است بدون داشتن موجودی می تواند وجه برداشت کند و بعدا طی مدت زمان معینی مبلغ بدهی خود را به بانک پرداخت می نماید.

  • کارت پیش پرداخت Prepaid card

کارت پیش پرداخت شده (prepaid card) کارتی است که مانند کردیت کارت به یک حساب بانکی متصل است با این تفاوت که شما به اندازه موجودی حساب می توانید برداشت انجام دهید و به شما اعتبار بیشتر از موجودی حساب نمی دهد . این نوع از مستر کارت ها به دو شکل فیزیکی و مجازی وجود دارند که در هر دو نوع تمام امکانات یک کردیت کارت برای استفاده کننده فراهم است و در تمام فروشگاه های فیزیکی و آنلاین و سایتهای رزرو هتل و یا سایتهای ثبت نامی (به عنوان مثال ثبت نام دانشگاه) پذیرفته می شوند.

  • مستر کارت های تراول و گیفت (Travel & Gift)

این نوع کارت ها به حساب بانکی متصل نیستند و فقط به میزان موجودی تعریف شده می توان با آنها خرید و پرداخت انجام داد و به صورت مجازی و فیزیکی قابل تهیه هستند . کارت های هدیه  Gift card و کارت های مسافرتی  Travel Card محدودیت شارژ مجدد دارند و معمولأ نمی توان با آنها بلیط هواپیما و یا هتل رزرو کرد و بعضی از فروشگاه های آنلاین یا سایت هایی که در آنها نیاز به ثبت نام است، به دلیل مشخص نبودن هویت مالک کارت، این نوع از کارت ها به عنوان روش پرداخت پذیرفته نمی شوند. 

تفاوت بین مسترکارت های مجازی و فیزیکی

مستر کارت مجازی

مستر کارت مجازی یک ابزار برای پرداخت های آنلاین می باشد که می توان به صورت آنلاین مورد استفاده قرار داد . مستر کارت های مجازی جز دسته Prepaid Mastercard هستند و همچنین مثل کارت های فیزیکی شماره کارت، تاریخ انقضا و کدCVV  دارند .

 مستر کارت مجازی استاندارد به دفعات قابل شارژ می باشد و با توجه وجود به اینکه دریافت این نوع از مستر کارتها نیاز به افتتاح حساب در بانکهای بین المللی ندارد یکی از بهترین انتخاب ها برای پرداخت های آنلاین بین المللی به شمار می رود.

زمانی که  قصد دارید پرداخت های آنلاین انجام دهید می توانید از مستر کارت مجازی استفاده نمائید، با استفاده از این کارت شما قادر خواهید بود به راحتی پرداخت های خود را از طریق اینترنت انجام دهید و از  صدها سایت خرید اینترنتی انجام دهید، اما به این نکته قبل از پرداخت وجه توجه کنید که در زمان دریافت کالا یا خدمات، نیازی به ارائه  اصل کارت نداشته باشید.

مستر کارت فیزیکی

مستر کارت فیزیکی وجود خارجی دارد یعنی با در دسترس داشتن مسترکارت فیزیکی می توان از دستگاههای خودپرداز ATM در بیشتر کشورهای جهان وجه نقد برداشت کرد.

با مسترکارت فیزیکی می توان پرداخت های آنلاین انجام داد ،از دستگاه های POS استفاده کرد و همچنین می توان برای خرید حضوری از تمامی فروشگاههای بین المللی و  انتقال پول از صرافی ها و یا شعب ارزی  استفاده نمود. مسترکارت های فیزیکی به دفعات قابل شارژ می باشند.