حواله ارزی بانکی

حواله ارزی بانکی

حواله ارزی بانکی به سراسر دنیا با نرخ مناسب و بصورت آنلاین در بخش صرافی ارزی پیمنت انجام می گردد.

در حال حاضر امکان حواله انواع ارز به بیش از ۱۳۰ کشور دنیا بصورت آنلاین وجود دارد و ارزهایی که امکان حواله آنها فراهم شده است به شرح ذیل می باشند:

یورو، پوند انگلیس، دلار آمریکا، دلار استرالیا، دلار کانادا، لیر ترکیه، درهم امارات، فرانک سوئیس، ین ژاپن، یوان چین، دلار هنگ کنگ، دلار نیوزلند، پزوی مکزیک، ریال قطر، کرون نروژ، دلار سنگاپور و کرون سوئد. 

شما می توانید پس از افتتاح حساب و ورود به پنل کاربری، در بخش حواله ارزی بانکی اطلاعات لازم برای حواله ارزی مورد نظر خود را ثبت نمایید تا نسبت به درخواست شما اقدام نماییم، همچنین جهت حواله پول به ایران می توانید درخواست خود را در بخش حواله به ایران ثبت نمایید. 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا به شماره  واتس اپ یا تلگرام در بخش تماس با ما پیام خود را ارسال نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

سوالات متداول و مهم

حواله ارزی بانکی چیست؟

 به نقل و انتقالات بین الملی بین دو بانک در کشورهای مختلف حواله ارزی بانکی می گویند؛ به عبارت دیگر، ارز از حساب بانکی در کشور مبدا  به حساب بانکی در کشور مقصد ارسال می شود. این انتقال می تواند مستقیم یا غیر مستقیم باشد. برای خرید ارز شما می توانید از طریق بانک و یا صرافی اقدام نمائید.

پرداخت های بانکی چیست؟

 پرداخت های بانکی انتقال مستقیم حساب به حساب است که حداکثر نیاز به مشارکت دو بانک دارد.

 مزایای پرداخت های بانکی چیست؟

 •  پرداخت‌های بانکی از نظر کارمزد نسبت به کیف پول‌ها یا کارت‌های دیجیتال مقرون به صرفه‌تر هستند
 • حمایتی در پرداخت ها برای بازرگانان  از طریق کیف‌پول‌های دیجیتالی وجود ندارد. معمولا”، با کیف پول‌ها و کارت‌های دیجیتال، تاجران تنها زمانی متوجه  مشکلی در پرداخت می شوند که در حساب بانکی‌شان چیزی ظاهر نشود. سپس آنها باید مراحل ردیابی و تلاش برای باز پرداخت را شروع نمایند؛ اما از طریق بانک اینطور نیست.

آیا فرآیند پرداخت از طریق حواله بانکی راحت است؟

به طور کل، فرآیند پرداخت بسیار ساده است؛ اما  ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، مخصوصا” زمانی که دو حساب بانکی  در کشورهای مختلف قرار دارند.

آیا حواله ارز از طریق بانک امن است؟

. نقل و انتقالات بانکی تقریباً همیشه به صورت دستی انجام می شود و به عنوان نقل و انتقالات مستقیم بین دو بانک صورت می پذیرد و این امر باعث می شود آنها کمتر در معرض کلاهبرداری قرار گیرند

در انتقال دستی بانکی چه عواملی باعث آسیب پذیری حواله های بانکی می شوند؟

 خطای انسانی و روش های سنتی، دوعامل آسیب پذیری حواله بانکی هستند. اگر مشتری در دادن اطلاعات خود به بانک دچار اشتباهی شود و پول به گیرنده اشتباهی برسد در برخی موارد، امکان دارد باز پرداخت غیر ممکن شود. دلیل اینکه روش‌های سنتی انتقال بانکی مورد هدف کلاهبرداران قرار می‌گیرند، عدم حمایت از مشتری است.

انواع حواله های بانکی کدامند؟

سوئیفت و سپا از انواع حواله های بانکی هستند.

 برای انتقال حواله ارزی بانکی چه مشخصاتی مورد نیاز است؟

نام صاحب حساب و شماره حساب گیرنده وجه

بازرگانان چگونه می توانند از طریق حواله های بانکی سنتی پول دریافت نمایند؟

دریافت پول از طریق حواله بانکی سنتی برای تجار بسیار وقت گیر و ناکارآمد است. بسیاری از حواله‌های بانکی، پرداخت‌های فاکتوری هستند که برای آن، فاکتورها باید جمع‌آوری، ارسال، پیگیری، تعقیب و تطبیق شوند. این باعث می شود که از نظر زمان و هزینه بسیار گران باشد. اگر مشتریان درخواست پرداخت از طریق حواله بانکی را به موقع یا دقیق انجام ندهند، منجر به تاخیر در پرداخت ها و تمام هزینه ها  می شود. 

چند نوع حواله ارزی وجود د ارد؟

 حواله ارزی صادره، حواله ارزی وارده، مستقیم و غیر مستقیم

حواله ارزی صادره و وارده چیست؟

 در حواله  صادره مشتری با استفاده از طریق صرافی یا بانک ارز خود را انتقال می دهد که باید ابتدا به صرافی یا بانک مورد نظر مراجعه نماید.  پس از مراجعه و مشخص نمودن شماره حساب گیرنده  و واحد پولی مورد نظر و تکمیل اظهارنامه گمرکی؛ در نهایت تبدیل ارز مشتری با نرخ روز ارز انجام شده و به گیرنده ارسال می شود. واریز ارز توسط مشتری به حساب گیرنده را حواله ارزی وارده می گویند. بانک پس از تایید حواله  باید آن را به حساب مشتری واریز نماید؛ در نتیجه  ذینفع مبلغ واریزی را با ارائه کارت شناسایی یا پاسپورت خود دریافت می کند.

آیا در حواله ارزی وارده امکان انتقال وجوه  به حساب دیگران وجود دارد؟

 بله، انتقال مبلغ به حساب ارزی فرد دیگر، فروش آن به بانک و یا تبدیل ارز به ارز دیگر امکان پذیر است.

حواله ارزی مستقیم چیست؟

این حواله با نام های حواله ارزی و سوئیفت شناخته می شود، که یکی از سریع ترین و امن ترین روش های انتقال ارز به حساب می آید. هر ارز را می توان به  صد و سی ارز مختلف تبدیل نمود. مشتریان برای استفاده از این روش باید کد سوئیفت داشته باشند و مدت زمان ارسال آن 2 تا 3 روز کاری است.  

حواله ارزی غیر مستقیم چیست؟

 این نوع حواله مانند حواله ارزی مستقیم سریع و ایمن انجام می شود؛ ولی با این تفاوت که مدت زمان ارسال بین 4 تا 7 روز کاری است.

چگونه به کشورهای اروپایی یورو حواله کنم؟

برای حواله  یورو به کشورهای اروپایی از روش ها و سرویس های مختلفی می توان استفاده نمود. از جمله این روش ها: پی پال، وب گرام، مانی گرام و وسترن یونیون است.

چگونه می توانم حواله ارزی بخرم؟

اگر می خواهید حواله خریداری نمائید؛ در این صورت بهتر است از قوانین و قیمت آن مطلع شوید. به دلیل نوسانات قیمت و نوع ارز، نرخ خرید حواله ارزی متفاوت است.

آیا برای خرید حواله ارزی باید کارمزد پرداخت شود؟

بله، شما باید برای خرید حواله کارمزد بپردازید، که این بستگی به نوع ارز، صرافی یا بانک منتخب شما دارد. معمولا” کارمزد خرید حواله به صورت در صدی محاسبه می شود.

چه شرایطی برای خرید حواله ارزی وجود دارد؟

برای خرید حواله از بانک ملی و بانک تجارت یا از صرافی ها، قوانین و شرایط خاصی وجود دارد، که باید مراحل قانونی خرید رعایت شود. از جمله این شرایط:

مشتری باید از نظر مالی غنی باشد

فرم خرید حواله ارزی توسط مشتری بدون اشتباه تکمیل شود

احراز هویت مشتری لازم است

 پرداخت کارمزد خرید حواله ارزی توسط مشتری نیاز است  

 چه مدارکی برای خرید حواله ارزی لازم است؟

 • کپی کارت ملی
 • آدرس
 • شماره تلفن همراه
 • فکس
 •  تلفن
 • امضای فرم در خواست حواله
 •   ایمیل شخصی

اگر خرید برای شرکت باشد مدارک بیشتری نیاز است ازجمله:

 •   کپی کارت اقتصادی
 •   کپی کارت ملی مدیرعامل و نماینده
 •    درخواست خرید  در برگه سربرگ دار شرکت نوشته شود

آسان ترین راه برای خرید حواله ارزی کدام است؟

یکی از راحت ترین راه ها برای خرید حواله از طریق صرافی است.

آیا خرید حواله ارز از بانک  یا صرافی متفاوت است؟

خیر، مراحل خرید از صرافی مانند خرید از بانک است و مشتری باید واجد شرایط خرید حواله باشد. برای خرید حواله از طریق صرافی باید فرم درخواست توسط مشتری تکمیل  و کارمزد آن به صرافی پرداخت شود.

  آیا افراد می توانند حواله ارزی را آنلاین خریداری نمایند؟

بله، خرید حواله ارزی از طریق برخی صرافی های معتبر به صورت آنلاین وجود دارد که افراد می توانند از طریق سایت صرافی ها برای خرید اقدام نمایند. مشتریان می توانند بهترین و مناسب ترین صرافی را برای خرید حواله ارزی انتخاب نموده و خرید خود را انجام دهند.

چگونه از طریق کیف پول دیجیتال پرداخت آنلاین انجام بدهیم؟حواله ارزی با کیف پول دیجیتال

 همانطور که، مسترکارت کم و بیش تجربه پرداخت کارت را در سطح جهانی استاندارد کرده است. شرکت هایی مانند پی پال نیز کاری مشابه برای کیف پول های دیجیتال انجام می دهند. اگرچه، تفاوت های قابل توجهی از کشوری به کشور دیگر وجود دارد.

مقالات مرتبط

حواله یورو به اروپا

حواله به سراسر دنیا
ارزهای رایج

دریافت خبرنامه از طریق ایمیل