کارمزد انتقال پول به کشورهای خارجی

کارمزد انتقال پول به کشورهای خارجی توسط مؤسسات مالی به دلایل گوناگون دریافت می شود. این انتقال می تواند؛ برای پرداخت تجاری جهانی باشد یا حواله شخصی که فرآیند آن برای مشتریان رایگان نیست.

ما توضیح می دهیم که چرا مشتریان باید برای انتقال پول کارمزد بپردازند و چه عواملی بر هزینه تأثیر می گذارد. بعد از مطالعه مقاله با مجموعه ارزی پیمنت تماس بگیرید تا راهنمائیهای لازم را در این خصوص دریافت نمائید.

 در ادامه مطلب به برخی از سوالات شما پاسخ میدهیم. با کلیک بر روی هر سوال جواب آن را مشاهده نمائید.

کارمزد انتقال پول

  با بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی بیشتر آشنا شوید

تعریف کارمزد و عوامل مؤثر بر هزینه کارمزد

 • کارمزد 

مشتریان بابت نقل و انتقالات پول به خارج از کشور توسط بانک‌ها و سایر ارائه‌دهندگان خدمات باید هزینه ای پرداخت نمایند که این هزینه کارمزد نام دارد. بنابراین، مبالغی که به خارج از کشور حواله می شود؛ دارای  کارمزد های ارزی و ریالی هستند. کارمزد هایی که توسط شرکت یا صرافی دریافت می شوند؛ مقداری  قبل از حواله و مقداری بعد از حواله است.

 • هزینه کارمزد

نرخ تبدیل ارز بخش مهمی از هزینه کارمزد انتقال پول به کشورهای خارجی است؛ زیرا نرخ های مختلفی برای خرید و فروش ارز توسط بانک ها و سایر خدمات انتقال پول دریافت می شود. در واقع؛ مشتری هزینه تبدیل ارز را علاوه بر نرخ بین بانکی می پردازد. و نرخ در زمان معامله تعیین می شود.

 • زمان و سرعت 

همانطور که قبلا” گفته شد نرخ ارز به طور مداوم در حال تغییر است؛ بنابراین، زمان انتقال وجه در نرخ تبدیل ارز نقش مهمی دارد. همچنین، هزینه‌های انتقال تحت تأثیر مدت زمان نیاز ذینفع به پول است. پرداخت‌های خارج از کشور معمولاً بین سه تا پنج روز طول می‌کشد؛ اما اگر افراد بخواهند مبالغشان سریعتر به کشور مورد نظر  منتقل شود. باید هزینه‌های اضافه تری پرداخت نمایند.

 • نوع ارز ، کشور و مقدار پول

 به طورکلی، نرخ های متفاوتی برای استفاده از ارزهای مختلف وجود دارد. ارسال وجوه به برخی کشورها گران‌تر از کشورهای دیگر است. مخصوصا” کشورهایی که فاقد زیر ساخت‌های بانکی مدرن و فناوری مالی هستند. همچنین، مقدار پولی که منتقل می‌شود بر هزینه ها مؤثر ند.

 • ارائه دهنده گان خدمات 

بانک ها، شرکت ها و یا صرافی های مختلف بزرگترین عاملی هستند که بر کارمزد انتقال پول به کشورهای خارجی تأثیر می گذارند. هر موسسه مالی دارای قابلیت های متفاوتی برای ارائه خدمات خود است.                                                                                                                                                                                       

نقل و انتقالات بین المللی 

روش انتقال وجه

نقل و انتقالات بین المللی تراکنش های ساده ای هستند که توسط واسطه ها مبالغ از مکانی به مکان دیگر جا به جا می شوند. و تعدادی از فرآیندها باید تکمیل شوند تا پول ایمن و سریع از کشوری به کشور دیگرمنتقل شود.

 •  افراد نیازمند به نقل و انتقالات بین المللی  

 به دلیل شغل ها و کسب و کارهای گوناگونی که در کشورهای مختلف به وجود آمده است. افراد در سراسر جهان با هم در ارتباطند؛ بنابراین، نیازمند انتقال پول به یکدیگرند. از جمله این افراد: دانشجویان، مهاجران برای زندگی و کار در کشورهای خارجی، شرکت های دولتی و غیر دولتی، فریلنسرها هستند.

کیف پول دیجیتال کیف پول دیجیتال

 با پیشرفت هایی که در فناوری و تکنولوژی به وجود آمده، ارسال وجه به خارج از کشور از طریق ارزهای دیجیتال با کمترین کارمزد و در کمترین زمان امکان پذیر شده است. روش های مختلفی برای انتقال پول به خارج ایران وجود دارد. همچنین دریافت پول در خارج هم مانند ارسال آن است؛ بنابراین، افراد فقط کافیست یک کیف پول دیجیتال برای خود بسازند و انتقال پول از خارج به ایران را توسط شرکت ها و صرافی های معتبر انجام دهند.

در ایران به دلیل تحریم های اقتصادی و عدم پلتفرم های قابل اعتماد برای ارسال پول به خارج  یا برعکس، مشتریان همیشه با مشکلات فراوانی روبرو بوده اند؛ از این رو، ارزی پیمنت  برای ارسال پول و مبادلات ارزی بستری مناسب برای متقاضیان فراهم کرده است.

نتیجه در کلام آخر

با مطالعه مقاله بالا متوجه شدیم که عوامل، تعیین کننده کارمزد انتقال پول به کشورهای خارجی هستند و چیزی به نام هزینه انتقال بین المللی ثابت و رایگان وجود ندارد؛ در نتیجه، کشور، واحد پول، زمان و سرعت تراکنش باید در نظر گرفته شود و نرخ‌ها بین ارائه‌دهندگان با توجه به قابلیت‌های منحصر به‌ فردشان متفاوت است؛ بنابراین، تنها راه برای اطلاع از هزینه‌های یک انتقال بین‌المللی این است که با ارائه‌دهنده خدمات منتخب خود تماس بگیرید تا از کارمزد آن برای تسهیل یک تراکنش خاص باخبر شوید.

هزینه انتقال در داخل اتحادیه اروپا: هنگام سفارش حواله، بانک از مشتریان سوال خواهد کرد که می خواهید کدام طرف هزینه های انتقال را متحمل شوید؟ در این صورت، باید مشخص نمایند خودشان آن را تقبل یا با گیرنده تقسیم و یا اینکه هزینه کامل حواله را برعهده گیرنده واگذار نمایند. بر طبق قانون این هزینه در داخل اتحادیه اروپا برای تجارت باید بین طرفین تقسیم شود.

مشتریان می توانند از طریق پی پال سریع و امن مبالغ خود را به کشور مورد نظر به راحتی انتقال دهند.   

سوالات متداول

 با توجه به تعرفه کارمزد ریالی، افراد باید برای ارسال؛ ابطال؛ اصلاح و انتقال ارز به صرافی یا شرکت مورد نظر ریال پرداخت نمایند.

 کارمزد ها معمولا” به عواملی مانند: قیمت ارز، مبلغ پولی که می خواهید انتقال دهید، به کشوری که پول ارسال و نوع سرویسی که انتخاب می شود بستگی دارد.

 بهتر است که روش های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمائید؛ زیرا علاوه بر کارمزدی که برای ارسال از شما دریافت می شود؛ اگر ارز مبدا و مقصد متفاوت باشد، هزینه جداگانه ای باید پرداخت نمائید.

بله، انتقال از طریق شرکت ها و یا صرافی های معتبر یکی از آسان ترین روش ها است. شما می توانید با پرداخت معادل ریال به همراه مبلغی اضافه به عنوان کارمزد مبالغ خود را به خارج از کشور انتقال دهید. این کارمزد بستگی به نوع شرکت یا صرافی منتخب شما و زمان انجام این تراکنش دارد.

حواله های ارسالی علاوه بر کارمزد های ریالی، دارای کارمزدهای ارزی نیز هستند. که بعد از ارسال حواله، توسط بانک و یا ذینفع حواله دریافت می شود.

 1. به زمان و سرعت ارسال مبالغ
 2. به کشورهای مورد نظر و ارزها
 3. به ارائه دهنده ارسال پول
 4. به انتقال وجه به صورت حضوری و یا از طریق آنلاین

این کارمزد حدودا” (پنج دلار) است و متقاضی برای اصلاح حواله ارزی باید روند قانونی را مانند ارائه تقاضای کتبی اصلاح طی نماید.

کارمزد ابطال حواله ارزی وارده حدودا” (بیست وپنج دلار) و کارمزد ابطال حواله ارزی صادره (ده دلار) است.

 1. نام صاحب حساب
 2. شماره حساب گیرنده وجه

نهایتا” یک روز کاری طول می کشد تا حواله شما به کشور مورد نظر منتقل شود.

دریافت خبرنامه از طریق ایمیل