انتقال پول به فنلاند برای خرید ملک

انقال پول به فنلاند برای خرید ملک

انتقال پول به فنلاند برای خرید ملک شرایطی دارد که در این مقاله، می توانید اطلاعاتی در مورد نحوه ی خرید، هزینه، هزینه های اضافی خرید و وام مسکن به دست آورید. لطفا” قبل از مطالعه ابتدا با بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی آشنا شوید و در صورت نیاز با مجموعه ی ارزی پیمنت تماس بگیرید تا اطلاعات کامل و جامع تری را جهت ارسال وجوه خود به فنلاند دریافت نمائید.

شرایط خرید ملک در فنلاند مانند خانه و زمین با آپارتمان متفاوت است. بیشتر آپارتمان های کشور فنلاند به شرکت های مسکن تعلق دارند؛ از این رو، مهم ترین نکته ای که خریداران  باید به آن توجه داشته باشند این است که هنگام خرید سهام این شرکت ها نیازی به مجوز از وزارتخانه ندارند؛ بدین ترتیب بسیاری از خارجی ها با خرید سهام مسکن در این کشور دارای آپارتمان می شوند.

قیمت مسکن در فنلاند در سال 2021 حدود چهار درصد افزایش داشت؛ اما پیش‌بینی می‌شود در سال 2023 میانگین قیمت مسکن چهار درصد کاهش یابد و در سال 2024 روند معکوس با رشد سالانه سه درصدی داشته باشد. در بزرگترین شهرهای فنلاند میانگین قیمت آپارتمان بین 2000 یورو تا 5500 یورو در هر متر مربع در سال 2022 بوده است.

مراحل گام به گام خرید ملکخرید ملک در فنلاند

 • پیدا نمودن ملک مناسب در فنلاند
 • بررسی اسناد ملک و ارزیابی آن
 • افتتاح حساب جاری
 • تنظیم قرارداد و پرداخت بیعانه برای رزرو ملک
 • عقد قرارداد فروش
 • قبل از امضای قرارداد فروش، مابقی پول ملک اگر اقساط نباشد توسط خریدار باید به طور کامل پرداخت شود
 • ثبت ملک در اداره ثبت فنلاند

هزینه های اضافی خرید ملک

 • مالیات
 • خدمات اسناد رسمی
 • هزینه ثبت ملک
 • الزحمه نماینده
 شرایط وام مسکن

شرایط خارجی ها برای دریافت وام مسکن در فنلاند بیشتر است از جمله این شروط:

 • اجازه اقامت دائم یا تابعیت فنلاند
 •  خارجی ها باید در فنلاند درآمد داشته باشند.پرداخت وام مسکن نباید از 30 درصد درآمد تجاوز نماید
 • نرخ بهره وام مسکن با نرخ ثابت 20 ساله 1.37 درصد است

مجموعه ی ارزی پیمنت با سال ها فعالیت در زمینه حواله ارزی به خارج از کشور برای اهداف گونان مشتریان خود به طور سریه، ایمن، و با کمترین هزینه پیشرو بوده است

سوالات متداول

بر روی سوالات کلیک نمائید و پاسخ آن را بخوانید

اگر طبق قانون واگذاری سهام یک شرکت مسکن، آپارتمان بخرید نرخ مالیات 2 درصد است. در صورت خرید ملک دیگر، نرخ آن 4 درصد است. مالیات نقل و انتقال معمولاً با خریدار است. خریدارانی که خانه اولی هستند مشروط به شرایط خاصی از مالیات نقل و انتقال معاف می شوند.

هزینه نماینده بستگی به نوع ملک دارد. هزینه آن 3 ٪ تا 4 ٪ قیمت ملک است؛ اما برای آپارتمان 5 ٪ از هزینه یک آپارتمان است.

معمولاً فروشنده باید کمیسیون را پرداخت نماید؛ اما اگر خریدار توسط آژانس املاک، ملکی را پیدا کرده باشد؛ کمیسیون توسط خریدار پرداخت می شود.

برای انتقال پول به فنلاند فقط کافیست با ما در مجموعه ارزی پیمنت تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه حواله مورد نظر شما را انتقال دهیم.

هزینه ثبت حدود 0.05 درصد ارزش ملک است. مدارک ثبت نام باید ظرف مدت 6 ماه پس از انجام معامله ارائه شود در غیر این صورت باید جریمه پرداخت نمائید. به طور معمول، فرآیند ثبت ملک دو تا سه ماه طول می کشد.

هلسینکی پایتخت فنلاند و شهرهای اسپو، وانتا و کاونیاینن گران ترین شهرها هستند.

قبل از خرید مستقیم، باید بدانید که آیا برای تعمیر آن برنامه ریزی شده است و هزینه آن چقدر است؟ وضعیت ملک مورد نظر چگونه است؟ این مهم است زیرا شما به عنوان مالک جدید باید تمام هزینه ها را بپردازید.

مطمئن ترین راه این است که در یک بانک محلی فنلاند حساب باز نمائید و مبلغ مورد نیاز خود را انتقال دهید. برای انجام این کار، شما به گذرنامه، صورت های بانکی از کشور محل زندگی، گواهی اشتغال، گواهی درآمد و سایر اسنادی که ممکن است توسط بانک از شما درخواست شود، نیاز دارید.

هنگامی که قرارداد اولیه توسط خریدار و فروشنده امضا می شود، باید در یک دفتر اسناد رسمی انجام شود.

قرارداد فروش معمولاً توسط بانک یا مشاور املاک به زبان فنلاندی نوشته می شود. نه تنها فروشنده و خریدار بلکه مشاور املاک و سردفتر نیز در هنگام امضا حضور دارند.

خارجی ها جهت خرید زمین و خانه باید از وزارت دفاع فنلاند مجوز بگیرند؛ اما برای خرید آپارتمان محدودیتی ندارند.

مالک ملک در فنلاند سالانه 0.4 درصد الی 6 درصد از ارزش کاداستر را باید پرداخت نماید.

نهایتا” یک روز کاری زمان می برد تا وجوه شما به فنلاند ارسال شود.

بله، هلسینکی با اقتصاد پایدار، تقاضای بالا برای مسکن و گردشگری رو به افزایش، فرصت های امیدوارکننده ای را برای سرمایه گذاران در املاک ارائه می دهد.

بله، افراد غیر مقیم هیچ محدودیتی برای خرید ملک در هلسینکی ندارند.

خیر، خرید ملک در فنلاند منجر به کسب اقامت و شهروندی این کشور نمی شود.

مقالات مرتبط

بر روی لینک مورد نظر کلیک نمائید تا بیشتر بدانید.

حواله یورو به فنلاند برای سرمایه گذاری

حواله یورو به اروپا

حواله ارزی بانکی

دریافت خبرنامه از طریق ایمیل