حواله یورو به ایتالیا برای سرمایه گذاری

برای حواله یورو به ایتالیا با مجموعه ارزی پیمنت تماس بگیرید تا شما را در این خصوص راهنمایی کنیم و در ادامه مطلب به برخی از سوالات شما در مورد سرمایه گذاری و اقامت در ایتالیا پاسخ میدهیم، با کلیک بر روی هر سوال جواب آن را مشاهده نمایید.

حواله یورو به ایتالیا

ایتالیا به عنوان یک مکان توریستی وجذاب با شهرهای بزرگی چون میلان، رم و ونیز شهرت جهانی دارد. این کشوردارای سومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است .که سالانه مهاجران وسرمایه گذاران زیادی را می پذیرد. افرادی که در ایتالیا سرمایه گذاری می کنند به ثروت عظیمی از دانش فکری و تخصصی در بخش هایی مانند خودروسازی ، ماشین آلات، مد و طراحی، صنعت و غذا و شراب دسترسی پیدا می کنند . ایتالیا همچنین پذیرای سرمایه‌گذاران خارجی در بخش‌های حساسی از جمله :انرژی، شبکه‌ها، مخابرات و حمل و نقل است.

سرمایه‌گذاری در ایتالیا در سال ۲۰۲۴ یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاران است. ایتالیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و بازار بزرگ و پویایی دارد. در سال‌های اخیر، ایتالیا تلاش کرده است تا با اصلاحات سیاسی و اقتصادی، محیط کسب و کار را بهبود بخشد و جذابیت سرمایه‌گذاری را افزایش دهد. ساده‌سازی فرآیندهای تجاری، کاهش مالیات‌ها و افزایش حمایت از نوآوری و تکنولوژی در ایتالیا از جمله اقداماتی است که در این کشور صورت گرفته است.

توصیه می شود؛ برای اطمینان از موفقیت سرمایه‌گذاری در ایتالیا ، تحقیقات و بررسی‌های کاملی را انجام دهید و با شرایط قانونی، مالی، اقتصادی و سیاسی ایتالیا آشنا شوید. و با مشاوران مالی و حقوقی متخصص مشورت نمایید و اطلاعات دقیق و به‌روز درباره قوانین سرمایه‌گذاری و محیط کسب و کار در ایتالیا را دریافت نمایید.

عوامل جذاب برای سرمایه‌گذاری در ایتالیا 

بازار بزرگ داخلی، مکان‌های جذاب گردشگری، زیرساخت‌های قوی، دسترسی به بازارهای اروپایی و جهانی، صنایع قدیمی و معروف، وجود نیروی کار ماهر و آموزش دیده، و عناصر فرهنگی و تاریخی بکر از عوامل جذاب در ایتالیا می‌باشند.

تسهیلات ویژه ای که ایتالیا برای سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد

  •  ایتالیا مناطقی را تعیین کرده است که برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و توسعه صنعتی و اقتصادی تسهیلات و مزایای ویژه‌ای ارائه می‌دهد. این مناطق با تخفیف‌های مالیاتی، زیرساخت‌های مناسب و سایر تسهیلات، سعی در جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارند.

از جمله این مناطق که می توان به آنها اشاره نمود:

منطقه لومباردی: این منطقه که شامل شهر میلان نیز می‌شود، یکی از قوی‌ترین مناطق اقتصادی در ایتالیا است. با توجه به موقعیت جغرافیایی، و زیرساخت‌های قوی و حضور شرکت‌های بزرگ، به عنوان یکی از جذابترین مناطق برای سرمایه‌گذاری در کشور شناخته می‌شود.

منطقه لاتیوم: شهر رم، پایتخت ایتالیا، در این منطقه قرار دارد و از لحاظ فرهنگی و تاریخی بسیار مهم است. لاتیوم همچنین دارای صنایع مختلفی مانند صنعت خودروسازی، الکترونیک و تکنولوژی است.

منطقه توسکانی: توسکانی با شهرهایی مانند فلورانس، پیزا و سیانا شناخته می‌شود و یکی از جذابترین مناطق گردشگری ایتالیا است. این منطقه دارای صنایعی مانند مد، طلا و جواهرات، صنایع چوب و صنایع غذایی است.

منطقه امیلیا رومانیا: این منطقه در شمال ایتالیا واقع شده است و به عنوان یکی از مراکز صنعتی و تکنولوژیک ایتالیا شناخته می‌شود. شهرهای بولونیا و مودنا در امیلیا-رومانیا دارای صنایعی مانند خودروسازی، ماشین‌آلات، غذا و نوشیدنی و صنایع نساجی هستند.

منطقه پیمونته: این منطقه در شمال غربی ایتالیا واقع شده است و شهر تورین به عنوان مرکز اداری این منطقه شناخته می‌شود. پیمونته به عنوان یک مرکز صنعتی و نوآوری شناخته می‌شود و در زمینه‌هایی مانند خودروسازی، فناوری اطلاعات، ماشین‌آلات و صنعت غذایی فعالیت دارد؛ علاوه بر این مناطق، در ایتالیا مناطق دیگری نیز وجود دارند که تلاش می‌کنند با ارائه تسهیلات و مزایای ویژه سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جذب نمایند.

  •  برنامه‌های حمایت مالی: دولت ایتالیا برنامه‌هایی را برای حمایت مالی از سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها شامل وام‌ها، تسهیلات اعتباری با شرایط مناسب، تخفیف‌های مالیاتی و سایر امتیازات می‌شوند
  • ایجاد شرکت‌های مشترک: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با شرکت‌های محلی یا سازمان‌های دولتی ایتالیا شرکت‌های مشترک تشکیل دهند. این شرکت‌های مشترک می‌توانند به سرمایه‌گذاران خارجی در ورود به بازار ایتالیا کمک نمایند و از تجربه و منابع محلی بهره‌برداری نمایند.
  • حمایت از تحقیق و توسعه: ایتالیا تلاش می‌کند تا از طریق حمایت از تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاران خارجی را در زمینه‌های فناوری و نوآوری به خود جذب کند. برنامه‌ها و تسهیلاتی برای تسریع فرآیند تحقیق و توسعه و ارتباط بین صنعت و دانشگاه‌ها وجود دارد.

برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد هر منطقه و برنامه‌های مربوطه، توصیه می‌شود با سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود تماس بگیرید یا به منابع رسمی مربوطه مراجعه نمایید.

افراد سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در ایتالیا و نقل و انتقالات پولی خود به این کشور می توانند، از خدمات پی پال که یکی از بهترین روش های ارسال پول به کشورهای خارجی است را در مجموعه ارزی پیمنت تجربه نمایند.

سوالات متداول

1-برنامه ویزای سرمایه گذار

2- برنامه اقامت انتخابی (خود حمایتی)

1-سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ایتالیا،به مبلغ حداقل 2 میلیون یورو

2- سرمایه گذاری در سهام ایتالیا ،حداقل 500000 یورواست، اگرسرمایه گذاری در استارت آپ های نوآورانجام شود این مبلغ به 250000 یورو کاهش می یابد

3- سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 1 میلیون یورو در پروژه های مورد علاقه عمومی در ایتالیااز جمله :فرهنگ، آموزش، محیط زیست، مدیریت مهاجرت، تحقیق و توسعه، هنر و میراث. این یک کمک مالی غیرقابل برگشت است.

افرادی که می توانند درآمد سالانه ثابت خود را در مقدار مشخصی درخارج از کشور ثابت نگه دارند این برنامه می تواند گزینه مناسبی باشد.

شما می توانید ویزای طلایی ایتالیا را برای دو سال دریافت کنید .به شرط حفظ سرمایه گذاری این ویزا برای یک دوره سه ساله دیگر قابل تمدید است.

روند اخذ ویزا امکان دارد از تاریخ درخواست 90 تا 120 روز طول بکشد.

متقاضی می بایست ظرف سه ماه پس از ورود به ایتالیا سرمایه گذاری را انجام دهد. برای دریافت ویزا تحت برنامه ویزای سرمایه گذار، سرمایه گذاران باید پس از تایید ویزا، درایتالیا ملک مسکونی خریداری یا اجاره کنند.ولی تحت برنامه اقامت انتخابی ، متقاضیان باید درآمد ثابتی داشته باشند و پس از تایید، ملک مسکونی بخرند.

برای حواله یورو به ایتالیا فقط کافیست با ما در مجموعه ارزی پیمنت تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن وبا کمترین هزینه حواله مورد نظر شما را انجام دهیم.

1-سفر بدون ویزا به مناطق شینگن

2- نیاز نداشتن به اقامت دائم در ایتالیا

3- برخورداری از مراقبت های پزشکی  و امکانات آموزشی عالی

4- ایتالیا کشوری با فرهنگ غنی،صنایع جذاب ودارای شهرهای بزرگ جهانی است

5- به دست آوردن تابعیت ایتالیا

سرمایه گذاری در موسسه خیریه از محبوب ترین گزینه ها  دربین سرمایه گذاران است.

دریافت ویزای سرمایه گذاری اولین قدم برای اخذ تابعیت ایتالیا است. بعد از ده سال اقامت دائم درایتالیا می توانید تابعیت را به دست آورید. 

1- سن فرد متقاضی در زمان شروع در خواست ویزا باید حداقل 18 سال باشد.

2- نداشتن سوء پیشینه (سابقه کیفری)

3- حداقل نیم میلیون یورو سرمایه گذاری در یک شرکت جدید

4- سرمایه گذاری در پروژه هایی که باعث بهبود  اقتصاد ایتالیا می شوند.

5- داشتن بیمه سلامت معتبر

متقاضی اقامت دائم را پس از5 سال و شهروندی را به مدت 10 سال بدست می آورد.

1- نام صاحب حساب 2- شماره حساب گیرنده وجه

بله،همسر،فرزندان زیر 18 سال،فرزندان معلول بالای 18 سال ،والدین وابسته از نظر مالی می توانند در درخواست ویزای سرمایه گذاری گنجانده شوند.

بله،این امردرایتالیا تا زمانیکه با قوانین سایر ایالت ها مغایرت نداشته باشد امکان پذیر است.

این مبلغ دراوراق قرضه دولتی حداقل دو میلیون یورو است.ودر سهام شرکت ها حداقل پانصد هزار یورو است.

حساب هایی که شامل IBAN باشند.

خیر،اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک به دست نمی آید ولی شما می توانید برای تحصیل ،کاروملحق شدن به خانواده و بستگان به این کشور مهاجرت کنید.راه دریافت اقامت ایتالیا ،سرمایه گذاری دریک استارت آپ نوآورانه،سرمایه گذاری تجاری،کمک مالی به موسسات خیریه وخرید اوراق قرضه دولتی است.

شرط به دست آوردن تابعیت ایتالیا بدین صورت است که  متقاضیان باید حداقل 10 سال در این کشوراقامت داشته باشند.

حداقل یک میلیون یورو نیاز است که به یک موسسه خیریه کمک کنید واقامت ایتالیا را دریافت کنید.

این مبلغ بیش از 2000000 یورو است که شما با سرمایه گذاری در این حوزه اقامت ایتالیا را دریافت خواهید کرد.

نهایتا” یک روز کاری زمان نیاز است تا حواله شما به ایتالیا ارسال شود.

بله،این امکان وجود دارد.ایتالیا تابعیت دوگانه یا مضاعف را به رسمیت می شناسد.واگر شما پاسپورت ایتالیایی بگیرید، در صورت اجازه قوانین محلی می توانید تابعیت کشور خود را حفظ کنید.

یکی از معایب تابعیت ایتالیا مدت زمان طولانی برای اخذ تابعیت است.

مقالات مرتبط

لطفا توجه داشته باشید برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک  مورد نظر کلیک نمایید.

نقد کردن درآمد ارزی

ساخت اکانت اختصاصی گوگل ادوردز

حواله یورو به اروپا

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

globalcitizensolutions

دریافت خبرنامه از طریق ایمیل