سقف انتقال پول به کشورهای خارجی

سقف انتقال پول به کشورهای خارجی

سقف انتقال پول به کشورهای خارجی بستگی دارد به متقاضیان که از کدام روش، سرویس و برای چه هدفی می خواهند استفاده نمایند؛ در نتیجه، سقف ارسال وجوه متفاوت است. اگر می خواهید مبالغی به کشور مورد نظرتان پرداخت نمائید، ابتدا با مطالعه دقیق این مقاله نکاتی را مورد توجه قرار دهید. سپس برای ارسال پول اقدام نمائید. با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات را دریافت نمائید.

انتقال پول به کشورهای خارجی یکی از نیازهای ایرانیان است که  توسط صرافی ها و شرکت های پرداخت خصوصی معتبر در ایران انجام می شود.

اگر شریک خانوادگی یا تجاری در خارج از کشور دارید؛ باید از قوانین مربوط به نقل و انتقالات پول آگاه شوید تا از مجازات یا هرگونه عواقب قانونی جلوگیری نمائید. در این مقاله، اصول قوانین انتقال پول بین‌المللی و محدودیت‌های بین‌المللی انتقال پول را توضیح می دهیم.

در مورد بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی بیشتر بدانیدانواع روش انتقال پول

 طبق قوانین و مقررات ورود و خروج ارز، سقف انتقال پول به کشورهای خارجی  5000 یورو و بالعکس از خارج به ایران 10000یورو است. که برای همه ی افراد با استفاده از هر نوع  ارسال پول، از ارسال مستقیم گرفته تا حواله یورو ارزی و خرید ارز از صرافی انجام می شود.

حتما” توجه داشته باشید که اگر ارزهای دیگر مانند دلار، لیر ترکیه و… همراه خود دارید. همه آن ها باید به یورو تبدیل شوند و در نهایت مجموع آن ها نباید از 5000 یورو بیشتر شود. و در صورتی که تمایل دارید بیش از 5000 یورو ارز خارج و یا  بیش از 10000 یورو ارز وارد نمائید، حتما” اظهارنامه گمرکی را تکمیل نمائید و مراحل گمرکی را بگذرانید.

شما می توانید برای مقادیر قابل توجه پول نقد خود با مجموعه ی ارزی پیمنت تماس بگیرید تا راهنمائیهای لازم را دریافت نمائید و از خدمات این مجموعه با خبر شوید. ارزی پیمنت شریک مورد اعتماد و متعهد به پشتیبانی در انجام انتقال وجوه  شماست.

 هنگامیکه می خواهید بیش از سقف تعیین شده پول انتقال دهید، باید از طریق بانک مرکزی ایران اقدام نمائید. و جهت این امر افراد باید مدارکی مثل نامه درخواست بانک یا صرافی، مدارک هویتی و مدارک مربوط به منبع وجه را به بانک مرکزی ایران ارائه دهند.

کشورهای سراسر جهان قوانین سختگیرانه ای برای ارسال پول دارند. ما توضیح می دهیم که چرا این قوانین بسیار مهم و بین کشورها متفاوت هستند و چه قوانینی برای کشورهای مختلف در سراسر جهان وجود دارد.

بیشتر بخوانید: حواله دلار کانادا

چهارنکته مهم و ضروری که باید بدانید:

  • تنظیم شدن نقل و انتقالات بین المللی پول

هر روز مبالغ زیادی بین کشورها به دلایل مختلف جابه جا می شود. که این تراکنش ها باید طبق برنامه ریزی و رعایت قوانین آن کشور انجام شود. به همین دلیل است که مشتریان فقط باید از خدمات انتقال پول بین المللی که توسط مقامات کشور مربوطه تنظیم می شود استفاده نمایند.

  • رعایت قوانین

رعایت قوانین، باعث می شود که نقل و انتقالات پول به طور قانونی انجام شود و از تراکنش های مربوط به کلاهبرداری، پول شویی و تامین مالی فعالیت های غیرقانونی جلوگیری شود. همچنین مشتریان می توانند به خدماتی که توسط نهادهای نظارتی، نظارت می شوند اعتماد بیشتری داشته باشند.

  • تشخیص صرافی تحت نظارت

همه شرکت ها یا صرافی ها ی تحت نظارت باید اطلاعات مربوطه را در وب سایت خود  به نمایش بگذارند. اگر چنین اطلاعاتی به وضوح در سایت قابل مشاهده نبود، ممکن است قابل اعتماد نباشند.

  • قوانین  ارسال پول در سراسر جهان

    سقف پرداخت ها

به طور کلی، فرستندگان و گیرندگان باید اسنادی را ارائه دهند که مورد تایید قرار گیرد. ازجمله:

هدف از ارسال پول؛ رابطه بین فرستنده و گیرنده؛ تاریخ تولد، نشانی؛ شغل و تجارت، ملیت و محل سکونت؛ اطلاعات دقیق بانکی؛ منابع پول برای حواله

در صورتی که معامله بین شرکت ها باشد افراد اسنادی مانند قراردادها، فاکتورها، اسناد حمل و نقل، اسناد شناسایی و مواد حسابداری را نیز باید ارائه دهند. هر چند این اطلاعات برای مطابقت با قوانین هر کشوری لازم است؛ اما برخی از کشورها قوانین خاص خود را در مورد محدودیت های بودجه و سایر عناصر فرآیند انتقال پول بین المللی دارند.

سوالات متداول

اینترنت در سراسر دنیا انقلاب بزرگی در نحوه ی خرید مردم ایجاد کرده است. امروزه افراد می توانند هر چیزی را تصور  نمایند از هر نقطه ای در دنیا بخرند؛ ولی امن ترین راه، استفاده از روش پی پال و کارت اعتباری هستند.

با ساخت اکانت پی پال، شما می توانید به صورت آسان و سریع از هر سایتی که بخواهید پی پال خریداری نمائید.

  1.  پی پال اجازه هیچ گونه معامله غیرقانونی را نمی دهد. بنا به گفته کمپانی، اگر اتفاقی مانند دزدیدن پسورد شما، پیدا کردن پین کد موبایل شما، و یا گم شدن موبایل شما بیافتد، و خریدی با کارت شما انجام شود که آن را تایید نکرده باشید، می توانید تا شصت روز این خرید را پیگیری نمائید.
  2.  پی پال از اطلاعات خریدار محافظت می کند. زیرا فروشنده به اطلاعات بانکی و شماره کارت اعتباری خریدار دسترسی نداشته و فقط آدرس پی پال او را می بیند؛ بنابراین خرید از طریق پی پال امنیت دارد و خریداران می توانند با ارزهای مختلف خرید خود را در سراسر جهان به آسانی انجام دهند.

بله، افتتاح حساب پی پال رایگان و برای بسیاری از کاربران جذاب است.

به دلیل اینکه اکانت پی پال می تواند مستقیما به حساب بانکی متصل شود؛ برای خرید آنلاین نیازی به داشتن کارت اعتباری نیست.

بله؛ اما قوانین پی پال در بسیاری از موارد پول را در صورتی که پرداخت بدون اجازه شما انجام گرفته باشد بر می گرداند. با لینک نکردن پی پال خود به حساب بانکی از این اتفاق جلوگیری نمائید.

 ممکن است پسوردی که شما از آن استفاده می کنید در جای دیگری هم استفاده شده باشد که شما را در معرض سرقت قرار می دهد؛ بنابراین، از پسورد غیر تکراری و یونیک خود استفاده نمائید.

خیر، با اینکه خدمات پی پال به صورت آنلاین است اما استفاده از خدمات آن در سراسر جهان امکان پذیر نیست.

صادر کنندگان کارت های اعتباری پیشنهاد می دهند؛ کارتی بخرید که سیستم ضد کلاهبرداری دارد. امنیت کارتهای اعتباری را نسبت به پی پال بررسی نمائید و کارتی را خریداری نمائید که بیشتر به کارتان می آید.

اگر پی پال احساس کند که افراد قوانین آن را زیر پا میگذارند امکان دارد محدودیتی برای پول های ارسالی، دریافتی و یا پس گرفتنی ایجاد نماید؛ برای مثال افراد نمی توانند با استفاده از پی پال داروهای تجویزی یا سلاح بفروشند؛ بنابراین، هر فعالیت مشکوکی باعث محدود شدن و یا از بین رفتن حساب پی پال خواهد شد.

مقالات مرتبط

بر روی لینک مورد نظر کلیک نمائید تا بیشتر بدانید.

حواله دلار کانادا 

حواله یورو به اروپا

حواله ارزی بانکی

دریافت خبرنامه از طریق ایمیل