بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی

بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی بستگی دارد به مقدار پول، کشور مبدأ، کشور مقصد و شرایط خاصی که شما در آن قرار دارید. و اینکه چگونه می‌خواهید وجه مورد نظر را انتقال دهید.

برای ارسال پول به خارج از کشور با مجموعه ارزی پیمنت تماس بگیرید تا در این خصوص راهنمایی شوید. در ادامه به برخی از سوالات شما درباره جا به جایی پول به خارج از کشور پاسخ می دهیم. بنابراین مطالب را تا آخر مطالعه نمائید تا در مورد و مراحل انتقال پول بیشتر بدانید.

قبلا” افراد برای انتقال ارز به کشورهای خارجی دغدغه زیادی داشتند تا پول خود را  ایمن و سریع به کشور مورد نظر انتقال دهند. اما امروزه  روش های کم هزینه و کارآمد زیادی برای انتقال پول به سایر کشورها ایجاد شده است.

شما برای ارسال وجه نقدی خود به کشورهای خارجی مجبور نیستید از طریق بانک اقدام نمائید. بهترین خدمات، وجوه شما را ایمن و سریع  انتقال می دهند و کارمزدهای پایین تری را دریافت می کنند. در این مقاله ما (ارزی پیمنت) شما را با بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی آشنا خواهیم کرد.

ارسال پول به خارج از کشور ممکن است به نظر دشوار بیاید ولی این گونه نیست. اگر افراد مراحل را درست دنبال نمایند، پرداخت ها  به خارج از کشور امن و سریع انتقال می یابد. این مقاله به شما کمک می کند تا براساس بودجه خود، گزینه مناسب برای ارسال پول به کشورهای خارجی را انتخاب نمائید.

برای دانش بیشتر در مورد سقف انتقال پول به کشورهای خارجی بر روی آن کلیک نمایید.

بهترین روش انتقال وجه

(شما هم وطن عزیز می توانید با اعتماد به مجموعه ی ارزی پیمنت و با اطمینان خاطر مبالغ خود را به کشور مورد نظر انتقال دهید)

سه روش ارسال پول به سایر کشورها

راه های انتقال پول برای اقامت، سرمایه گذاری، خریدملک، تحصیل، کسب و کارها و گردشگری در کشورهای خارجی، امکان انتقال وجوه از فرستنده به گیرنده را می دهند، که این نقل و انتقالات توسط  بانک ها، صرافی های معتبر و شرکت های متخصص  انجام می شود.

 روش پرداخت پول

1- انتقال بانکی

یکی از بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی پرداخت از طریق بانک‌ است. در این روش، بانک اطلاعات حساب بانکی شخص دریافت کننده پول را می گیرد و مبلغ را به حساب او واریز می کند. بنابراین پول از طریق حساب بانکی در کشور مبدا به حساب بانکی در کشور مقصد منتقل می شود. افراد با استفاده از این روش، باید نرخ تبدیل ارز و هزینه ارسال وجه را در نظر بگیرند.

در مورد استفاده از روش بانکی برای پرداخت های خود تصمیم بگیرید. زیرا این روش کندترین ولی مطمئن ترین راه برای انتقال پول به حساب بانکی است. حواله های بانکی ممکن است تا یک هفته طول بکشد.

2- سرویس های پرداخت آنلاین

انتقال وجه به کشورهای خارجی

برای استفاده از سرویس های آنلاین ابتدا در سایت مورد نظر ثبت نام  و با ایجاد حساب کاربری، مبلغ را به حساب خود واریز نمائید، سپس از طریق سایت مورد نظر پول را به خارج از کشور انتقال دهید. نرخ تبدیل ارز و هزینه انتقال به شرایط سرویس دهنده بستگی دارد. معمولا” استفاده از  این سرویس ها هزینه ها ی کمتری نسبت به بانک ها دارند و نرخ ارز مناسبی را ارائه می دهند.

برای استفاده از سرویس هایی مانند مانی گرام و وسترن یونیون باید به دفاتر آن‌ها مراجعه کرده و نقدی یا از طریق کارت اعتباری خود پول را ارسال نمائید. این روش معمولاً سریع است، اما هزینه‌های بیشتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.

ریمیتلی، ورد ریمیت، ترنسفر ویز هر سه یک سرویس انتقال پول آنلاین هستند که با استفاده از کامپیوتر و یا موبایل می توان از یک حساب بانکی یا کارت نقدی به کیف پول خود مبلغ انتقال دهید. برای استفاده از این روش ها باید در سایت های آن ها ثبت نام نمائید.

بنابراین یکی دیگر از بهترین روش انتقال پول به کشور های خارجی ارسال پول به صورت آنلاین است. خدمات آنلاین سریعترین راه برای ارسال پول در سطح جهان و بسیار ایمن تر از ارسال پول نقد است. همچنین ارسال وجه از طریق سرویس های آنلاین به مراتب آسان تر از ارسال وجه  توسط  بانک ها است.

3- استفاده از ارزهای دیجیتال

بهترین روش ارسال وجه

ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل امکان ارسال پول به صورت مستقیم و بدون واسطه به کشورهای خارجی را انجام می دهند. برای استفاده از این روش ها، شما باید یک کیف پول دیجیتال ایجاد کرده و از آن استفاده نمائید و پول خود را به مقصد مورد نظر انتقال دهید. قبل از استفاده از هر روشی برای انتقال پول به کشورهای خارجی، قوانین و مقررات مربوط به انتقال پول و ارز در کشور خود و کشور مقصد را بررسی نمائید. همچنین هزینه‌های بانکی، نرخ ارز و سایر هزینه‌ها را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که از خدمات امن و قابل اعتماد استفاده می‌کنید.

(شما می توانید پول خود را توسط ارزی پیمنت  سریع، امن و مطمئن به کشور مورد نظر انتقال دهید. این مجموعه کمترین نرخ را به صورت آنلاین با شفافیت در انتقال و نرخ ارز ارائه می دهد)

انتقال پول به روش پی پال

ارسال پول به سایر کشورها

پی پال یکی از سیستم ها یا سرویس های آنلاین انتقال پول در قدیم بود، در حال حاضر هم هنوز یک روش پرداخت فوری، ایده آل و مطلوب است. و یکی از بهترین روش‌های انتقال پول به کشورهای خارجی برای دوستان، خانواده و یا اهداف دیگر مانند سرمایه گذاری، خرید ملک، اقامت، گردشگری، تحصیل و کسب و کار به خارج از کشور است. این سیستم پرداخت الکترونیکی، پول شما را به هر نقطه از جهان به  آسانی انتقال می دهد.

 • مراحل استفاده از پی پال
 1. ایجاد یک حساب کاربری برای خود
 2. وارد کردن ایمیل و رمز عبورخود و وارد شدن به حساب کاربری
 3. افزودن کارت اعتباری به‌حساب پی پال، و وارد کردن اطلاعات کارت خود
 4. برای ارسال پول، باید به قسمت انتقال پول رفته و اطلاعات مورد نیاز از جمله مبلغ پول، کشور مقصد و ایمیل مربوط به دریافت‌ کننده پول را وارد نمائید
 5. برای انتقال پول به خارج از کشور با استفاده از روش پی پال، به علت قوانین بین‌المللی، از طریق کارت اعتباری خود یا حساب بانکی اقدامنمائید

هزینه ارسال پول از طریق پی پال، بستگی به مبلغ پول و کشور مقصد دارد. شخصی را که برایش پول می‌فرستید باید مورد اعتماد باشد، زیرا سرویس پی پال نمی‌تواند برای کلاهبرداری ها باز پرداخت صادر نماید.

 • مزایای استفاده از پی پال
 1. یکی از مزایای پی پال که یکی از بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی به حساب می آید، این است که افراد مجبور نیستند از حساب بانکی خود برای نقل و انتقالات به سایر کشورهای خارجی استفاده نمایند. آنها می‌توانند از کارت نقدی خود مبلغی را به موجودی پی پال خود انتقال دهند، سپس مبلغ خود را به کشور مورد نظر ارسال نمایند. که در این صورت  انتقال پول از موجودی پی پال به حساب بانکی افراد ممکن است یک روز بیشتر طول بکشد
 2. پرداخت ها از طریق پی پال در بیش از دویست کشور دنیا امکان پذیر است
 3. پی پال به افراد این امکان را می دهد تا از ارزهای مختلف برای ارسال پول به کشورهای خارجی استفاده نمایند
 4. قبل از ارسال پول به یک دوست، عضو خانواده یا تجارت در کشورهای خارجی، مطمئن شوید که از خدمات مناسب استفاده می کنید.

(مجموعه ارزی پیمنت با سال ها فعالیت در زمینه پرداخت های ارزی و انتقال پول به کشورهای خارجی به صورت آنلاین، آماده ارائه بهترین خدمات برای مشتریان است)

چالش ها، خطرات و مشکلات در پرداخت ها

افراد برای ارسال پول از ایران به کشورهای دیگر با چالش ها و مشکلاتی همراه هستند، از جمله مواردی که می توان به آن اشاره کرد:

 • تحریم‌های اقتصادی: تحریم ایران ازسوی ایالات متحده آمریکا، بر روی فعالیت‌های مربوط به ارسال پول به کشورهای خارجی باعث شده است که برخی از سرویس های آنلاین از جمله پی پال ممنوع شود.
 • محدودیت‌های بانکی: بانک‌های ایرانی معمولاً محدودیت‌هایی از جمله سقف مبلغ ارسال، هزینه های بالا و تاخیر در ارسال پول از ایران به کشورهای دیگر دارند.
 • هزینه‌های زیاد: ارزش پایین ریال در برابر ارزهای خارجی چالش زیادی برای افراد به وجود آورده است از جمله این چالش ها هزینه های بالا ی ارسال پول از ایران به خارج است.
 • خطر از دست‌ دادن پول: افراد برای حفاظت از پول در مسیر ارسال پول به خارج باید از سرویس‌های معتبر و مطمئن استفاده نمایند و شرایط و قوانین هر سرویس را مورد بررسی قرار دهند. همچنین، باید برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود و مسائل امنیتی توجه کافی داشته باشند.
 • خطر پول شویی: برای انتقال وجوه خود فقط از سرویس هایی استفاده نمائید که از نظر قانونی طبق مقرارت کشور عمل می شود، زیرا برخی از این افراد از ارسال پول به خارج از کشور فعالیت‌های غیر قانونی انجام می دهند.

اصطلاحات صرافی ها

روش انتقال پول به کشورهای خارجی

نرخ ارز: مقداری از یک ارز است که برای خرید ارز دیگری استفاده می شود، درواقع تبدیل یک ارز به ارزی دیگراست. نرخ‌های ارز، بر اساس میزان تامین و تقاضای بازار، نوسان دارند.

نرخ حواله ارز: شما برای ارسال پول به خارج از کشور، علاوه بر هزینه ی نرخ ارز مبلغی را، برای انتقال ارز  می پردازید که نرخ حواله ارز می گویند.

نرخ خرید و فروش ارز: نرخ خرید نرخی است که صرافی، ارز را از مشتری می‌خرد، نرخ فروش نرخی است که صرافی ارز را به مشتری می‌فروشد. فروش ارز نرخ بالاتری نسبت به نرخ خرید ارز دارد.

کارمزدهای صرافی ها: مبالغی که از مشتری دریافت می شود، برای ارائه خدماتی است که صرافی ها به مشتری می دهند. این مبالغ کارمزد نامیده می شود.

نرخ روز: روزانه قیمت ارز تعیین می‌شود، که به آن نرخ روز گفته می‌شود.

نکات کلیدی که باید بدانید

روش انتقال پول به کشورهای خارجی

 • مقایسه نرخ ارز و هزینه انتقال

تمامی خدمات شرکت ها برای ارسال پول به خارج از کشور دارای کارمزد های متفاوتی است. هزینه ها ممکن است متفاوت باشد و بستگی به کشوری که به آن پول ارسال می شود داشته باشد. بهترین راه برای به دست آوردن دقیق هزینه ها، تماس با آن شرکت است. بنابراین نرخ ارز همیشه ثابت نیست، و باید مطمئن شوید که پول شما چگونه به مقصد می رسد.

همیشه هزینه ای برای انتقال پول به آن سوی مرزها وجود دارد. به هیچ موسسه مالی، شرکت و یا صرافی که صد در صد انتقال رایگان را تبلیغ می‌کند اعتماد نکنید، ممکن است کلاهبرداری باشد یا هزینه‌های پنهانی داشته باشد.

 • پرداخت پول به خارج

انتقال وجه با کیف پول موبایلی

 1. کارت اعتباری: این روش به افراد امکان می دهد از کارت اعتباری یا نقدی از یک حساب بانکی یا کیف پول تلفن همراه پرداخت های خود را انجام دهند. شرکت هایی وجود دارند که این خدمات را ارائه می دهند.
 2. دریافت نقدی: اگر شما می‌خواهید برای شخصی در یک کشور خارجی که بدون حساب بانکی است پول ارسال کنید، می‌توانید این کار را از طریق شرکت های تحویل نقدی انجام دهید. انتخاب این گزینه به شما امکان می دهد پول نقد را به مکانی امن ارسال نمائید که گیرنده بتواند آن را دریافت کند.
 • محدودیت های انتقال وجه

اکثر موسسات مالی، شرکت ها و یا صرافی ها برای انتقال پول دارای محدودیت‌هایی هستند. برای نقل و انتقالات بزرگ، با آن ها تماس بگیرید و از این محدودیت ها مطلع شوید.

 • مدت زمان ارسال وجه

مدت زمان انتقال پول به خارج از کشور از سه ثانیه تا چند روز طول می کشد. استفاده از کارت اعتباری و نقدی معمولاً چند دقیقه طول می کشد. دریافت پول نقد تا یک روز کاری طول می کشد. انتقال از طریق حواله های بانکی کندترین روش است و معمولا بین سه تا پنج روز کاری زمانبر است. توجه داشته باشید که تعطیلات  بر سرعت انتقال پول به خارج از کشور تاثیر گذارند.

راهنمای گام به گام پرداخت پول به کشورهای خارجی 

روش های بهتر برای ارسال پول به کشورهای خارجی

 1. بعد از انتخاب صرافی معتبر و بهترین روش انتقال پول یک حساب کاربری ایجادنمائید.
 2. وب سایت، بانک یا برنامه ای را پیدا کنید که بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی را به شما ارائه دهد.
 3. از خدمات شرکتی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که امکان ارسال بودجه شما را داشته باشد. گیرنده پول باید با سرویس انتقالی که انتخاب کرده اید آشنا باشد. زیرا برای دریافت وجه اگر به راه‌اندازی حساب یا کیف پول تلفن همراه نیاز داشته باشد، قبلا” این کار را انجام دهد.
 4. به دریافت کننده پول، وجه ارسالی را اطلاع دهید. توجه داشته باشید، اگر بخواهید از یک ارز به ارز دیگر پول ارسال کنید، شما باید هزینه ها ی نرخ تبدیل ارز را پرداخت نمائید.
 5. اگر برای کسب‌وکاری می خواهید به خارج از کشور خود برای کسی پول بفرستید، حتماً از قبل تلفنی با دریافت کننده پول صحبت نمائید. آدرس و اطلاعات حساب گیرنده را بگیرید و از او مطمئن شوید. سپس انتقال را انجام دهید. اکثر شرکت ها برای پول از دست رفته بازپرداختی ندارند، بنابراین مهم است که دریافت کننده پول را بشناسید و از جزئیات دقیق وی مطلع شوید.
 6. اگر می خواهید حواله نقدی به خارج از کشور ارسال نمائید. از دریافت کننده وجه مطمئن شوید که آیا از آدرس دقیق و زمان تحویل پول اطلاع دارد؟
 7. شرکت ها و موسسات مالی انتقال پول  قبل از نهایی شدن تراکنش به شما اطلاع می دهند که چقدر از شما هزینه دریافت می کنند. در بیشتر موارد، هزینه ها ی نقل و انتقالات در کل هزینه لحاظ می شود. پس از ارسال پول، نباید هزینه اضافی پرداخت کنید و شرکت مربوطه باید شما را از هر گونه هزینه اضافی با خبر نماید.
 8. اگر از روش هایی استفاده می کنید که انتقال سریع نیست، به گیرنده اطلاع دهید و تراکنش را پیگیری نمائید تا از زمان رسیدن آن با خبر شوید. سپس از دریافت کننده پول بخواهید که به محض دریافت پول، شما را با خبر نماید.

انتقال پول از خارج به ایران

شاید شما تمایل د اشته باشید، بدانید که آیا از خارج می توان به ایران با شماره شبا، دلار، یورو و غیره انتقال داد. باید در جواب بگویم خیر. انجام این امر به دلیل متصل نبودن بانک های ایران به سیستم بانکداری بین المللی غیر ممکن است. ولی ناامید نشوید، شما می توانید با استفاده از خدمات صرافی های معتبر، از جمله ارزی پیمنت پول خود را جابه جا نمایید. و اگر به دنبال روش‌ سریع ارسال پول هستید، می توانید، از سیستم‌ پرداخت آنلاین پی پال استفاده نمایید. زیرا این سیستم یکی از سریع‌ترین، کم هزینه ترین و امن ترین روش ها برای انتقال پول از خارج به ایران و بالعکس است.

جمع بندی در کلام آخر

تحریم بانک ها توسط آمریکا موجب شده است که در ایران شرکت ها و صرافی ها ی فراوانی ایجاد شود. آنها  وجوه شما را به راحتی، سریع و ایمن به کشور مورد نظرتان برای خانواده، دوستان و آشنایان و دیگر اهدافتان از جمله: اقامت، خرید ملک، سرمایه گذاری، تحصیل، کسب و کار و گردشگری انتقال می دهند.

بنابراین افراد، نیازمند دقت فراوان برای انتخاب صرافی و یا شرکت انتقال پول به خارج از کشور هستند. همچنین برای انتخاب بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی باید به عواملی مثل: سرعت انتقال پول، کارمزد، نرخ تبدیل ارز، امنیت، قوانین و شرایط مربوط به هر روش را مورد توجه قرار دهید. و هنگام ارسال حواله پول، ایمنی اطلاعات خود را در اولویت قرار دهید.

سوالات متداول

بله، افراد اگر پرداخت های خود را درست انجام دهند و در انتخاب صرافی دقت کنند، می توانند پول خود را ایمن و بدون خطر به کشور مورد نظر انتقال دهند.

شرکت ها و موسسات مالی برای ارسال وجه به کشورهای خارجی  در هر انتقال کارمزد دریافت می کنند. و انتقال بستگی به مقدار پول و روش ارسال دارد.

برای حواله پول به خارج از کشور فقط کافیست با ما در مجموعه ارزی پیمنت تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه حواله مورد نظر شما را انجام دهیم.

یک پرداخت خوب این است که درعرض چند دقیقه بتواند حواله های نقدی، اعتباری و کیف پول موبایلی را انجام دهد.

 1. مانی گرام یکی از بهترین ها خدمات برای انتقال سریع وجه  نقد  در سراسر جهان است. اما وجود محدودیت در سقف ارسال  پول  برای پرداخت های تجاری در این سرویس (مانی گرام) مناسب نیست. 
 2. مانی گرام مانند وسترن یونیون مکان فیزیکی ندارد، ولی یک سرویس یا روش مطلوب برای انتقال وجوه نقدی است.

1-نام صاحب حساب

2- شماره حساب گیرنده وجه

این سرویس امکان ارسال نقدی را فراهم می کند. ورد ریمیت هزینه ها ی پایین تر از حد متوسط و چند روش برای ارسال پول دارد. اما به اندازه گزینه های دیگر امن نیست و محدودیت تراکنش در آن کمتر از گزینه های دیگر است.

هزینه های آن برای برخی کشورها کم است اما برای برخی دیگر بسیار بالا است. ولی در عوض روش های متعددی را برای ارسال و دریافت پول ارائه می‌ دهد، از جمله کیف پول تلفن همراه و وجه نقد.

این گزینه برای نقل و انتقالات نقدی بسیار مناسب، و همیشه  و همه جا  در دسترس است. اما هزینه های بالاتری نسبت به گزینه های دیگر دارد.

برای امنیت بیشتر جهت ارسال پول به خارج از کشور می توانید از سرویس های آنلاین امن و معتبر استفاده نمائید. پی پال روشی امن، رایج، مطمئن، سریع و آسان در سراسر جهان است. و بهترین روش انتقال پول به کشورهای خارجی به شمار می آید.

از روش هایی مانند مانی گرام و وسترن یونیون، روش دستی و صرافی های معتبر 

در ارزی پیمنت نهایتا” یک روز کاری طول می کشد تا حواله شما به کشور مورد نظر منتقل شود.

خیر، انجام این امر، در صورتی امکان پذیر خواهد بود که سیم کارت شما در کشور خارج فعال باشد و پیامک رمز دوم دریافت نمایید.

فرآیند انتقال وجه از کشورهای همسایه به ایران با فرآیند انتقال وجه از کشورهای اروپایی تفاوت دارد؛ بنابراین، انتخاب بهترین روش تا حد زیادی وابسته به کشور مبدا است.

در حال حاضر، صرافی‌ها امن‌ترین گزینه در ایران هستند. توجه داشته باشید که حتما” تحقیقات لازم را در انتخاب صرافی انجام دهید، خصوصا برای ارسال مبالغ بالا.

به طور کلی، انتقال پول از خارج به ایران سقف مشخصی ندارد. خصوصا” در استفاده از روش‌هایی مانند ارز دیجیتال و سیستم‌های پرداخت آنلاین مانند پی‌پال سقف انتقال وجه وجود ندارد.

اگر بانک های ایران تحریم نبودند، افراد برای ارسال پول به خارج باید از بانک‌ها استفاده می‌کردند؛ ولی در حال حاضر، صرافی‌ها کار بانک‌ها را انجام می‌دهند.

مقالات مرتبط

برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک های زیر کلیک کنید

حواله یورو به اروپا

حواله دلار کانادا  

حواله دلار از کانادا به ایران

با کلیک بر روی  حواله ارزی  وارد صفحه اصلی می شوید و در آنجا در بخش مطالب مفید می توانید با سرمایه گذاری و اقامت، خرید ملک، گردشگری، کسب و کار و تحصیل در سایر کشورها بیشتر آشنا شوید.

دریافت خبرنامه از طریق ایمیل